ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİNİN 98’İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE “ANKARA FOTOĞRAFLARI SERGİSİ”

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 98'inci yıl dönümü vesilesiyle "Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Arşivinden Ankara Fotoğrafları Sergisi" Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan'ın katıldığı tören ile ziyarete açıldı.

27 Aralık 1919'da Ankaralıların Mustafa Kemal Atatürk'ü karşılamasıyla başlayan ve 1960'lara kadar Ankara Garı, II. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir,  Ulus Meydanı, Ankara Kalesi, Gençlik Parkı, Atatürk Bulvarı, Atatürk Orman Çiftliği, Çubuk Barajı'nın da aralarında bulunduğu birçok farklı mekanın öyküsünü anlatan 41 karenin yer aldığı "BYEGM Arşivinden Ankara Fotoğrafları Sergisi"nin açılışını Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan ve BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca yaptı.

Konuşmaların ardından, BYEGM Genel Müdürü Akarca, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Ak Parti Milletvekili Nevzat Ceylan'a 27 Aralık 1919 tarihine ait birer fotoğraf armağan etti. Tören, seymenlerin gösterisi ile son buldu.